ŠKOLNÍ ČASOPIS

Archiv školních časopisů naleznete na této stránce

Po několik let se žáci školy pokoušeli pod vedením učitelů českého jazyka vydávat vlastní školní časopis. Tato jistě chvályhodná aktivita však zpravidla po dvou či třech číslech skončila ve ztracenu. Teprve ve školním roce 2006/2007 se zavedením volitelného předmětu MEDIÁLNÍ VÝCHOVA v osmém ročníku se podařilo realizovat periodické vydávání. Na tvorbě se podílí nejen redakční rada, kterou tvoří část žáků osmého ročníku, ale přispívají i další žáci školy.

Během každého roku také redakční rada přichází s novým názvem, takže původní Na EX se v dalším roce změnilo na XENA. V roce 2008/09 měl nový název v sobě opět „EX“ – nazýval se EXPLOZE. Všichni redaktoři doufali, že to výbuch nebude!! 🙂 A je třeba říci, že se jim po celý školní rok dařilo a opět posunuli úroveň o kousek dál. Ve vydávání pokračovali redaktoři i v dalším roce, opět dodrželi tradici písmen E a X: EXTRÉM – a časopis byl extrémně dobrý, snad i výborný! V roce 2010/2011 sliboval název NEXT, že snad vydávání neskončí! A byli jsme překvapeni! Časopis si nejen udržel dobrou úroveň, ale získal i významné ocenění mezi dalšími 300 školními časopisy! V dalších ročnících se snažili na stejné úrovni pokračovat časopisy EXOT-i, EXPERTI, EXík a také jubilejní, desátý ročník časopisu – EXPRESS. Jedenáctá redakce zvolila název EXPERIMENT a na posledních stránkách byly opravdu pokusy. Poslední titul EXPORT přináší na poslední stránce rubriku Rady ptáka Exporťáka.

Aktuální čísla najdou čtenáři vždy na nástěnce u sborovny, pokud si je jako předplatitelé neobstají i pro sebe. Během školního roku vychází zpravidla pět čísel. Od roku 2015 již časopis není “vyráběn” na školní kopírce, ale tiskne ho na profesionální úrovni tiskař pan Wolf, který vás jistě navíc potěší tím, že nám časopis od roku 2016 dodává vždy celý v barevném provedení. Čísla posledních dvou ročníků jsou umístěna na internetových stránkách školy ve formátu *.pdf. S dotazy a příspěvky se obracejte na paní učitelku Petru Poulovou.

EXPORT

Školní rok 2017 / 18 se nese ve znamení „exportu“, níže naleznete jednotlivá vydání tak, jak budou postupně vycházet.

EXPERIMENT

Školní rok 2016 / 17 se nesl ve znamení “experimentu”, níže naleznete jednotlivá vydání