ŠKOLNÍ ČASOPIS

Archiv školních časopisů naleznete na této stránce

Po několik let se žáci školy pokoušeli pod vedením učitelů českého jazyka vydávat vlastní školní časopis. Tato jistě chvályhodná aktivita však zpravidla po dvou či třech číslech skončila ve ztracenu. Teprve ve školním roce 2006/2007 se zavedením volitelného předmětu MEDIÁLNÍ VÝCHOVA v osmém ročníku se podařilo realizovat periodické vydávání. Na tvorbě se podílí nejen redakční rada, kterou tvoří část žáků osmého ročníku, ale přispívat mohou i další žáci školy.

Během každého roku také redakční rada přichází s novým názvem, takže původní Na EX se v dalším roce změnilo na XENA.

V roce 2008/09 měl nový název v sobě opět „EX“ – nazýval se EXPLOZE.

Ve vydávání pokračovali redaktoři i v dalším roce, opět dodrželi tradici písmen E a X: EXTRÉM – a časopis byl extrémně dobrý!

V roce 2010/2011 sliboval název NEXT, že snad vydávání neskončí! A byli jsme překvapeni! Časopis si nejen udržel dobrou úroveň, ale získal i významné ocenění mezi dalšími 300 školními časopisy!

V dalších ročnících se snažili na stejné úrovni pokračovat časopisy EXOT-i, EXPERTI, EXík a také jubilejní, desátý ročník časopisu – EXPRESS.

Jedenáctá redakce zvolila název EXPERIMENT a na posledních stránkách byly opravdu pokusy.

Další titul (EXPORT) přinášel na poslední stránce rubriku Rady ptáka Exporťáka.

Redakce 13. ročníku zvolila název EXTRA a v soutěži Školní časopis roku 2019 získala opravdu „extra“ ocenění: krajské kolo – 1. místo, celostátní kolo – 6. místo a k tomu ocenění za grafiku a za titulku.

Ve školním roce 2019/2020 vycházel časopis pod názvem EXKLUZIV a zaujal hlavně zcela novým grafickým pojetím titulní strany. 4. a 5. čísla Exkluzivu vznikala v době distanční výuky. I tento časopis v krajském kole zvítězil.

15. ročník udržel změnu titulky, zvolil název EXvirus (děti mu říkaly „exvajrus“ :-)). Kvůli distanční výuce bylo první číslo posunuto a před Vánocemi vyšlo dvojčíslo v rozsahu 36 stran. Také třetí číslo vznikalo online. Redakce si pomalu na nový systém práce zvykla.

Ve školním roce 2021/2022 došlo ke snížení počtu čísel na čtyři, zůstal ale navýšený počet stran. Časopis se jmenoval Exekutoři. V celostátním kole byla oceněna titulka časopisu.

17. ročník přinesl čtyři čísla časopisu Textík. Od školního roku 2023/2024 byl počet čísel snížen na tři ročně. Časopis vycházel pod názvem Expedice.

——————————————————————————————————————————————-

Aktuální čísla najdou čtenáři vždy na nástěnce u sborovny, pokud si je jako předplatitelé neobstarají i pro sebe. Od roku 2015 již časopis není „vyráběn“ na školní kopírce, ale tiskne ho na profesionální úrovni paní Wolfová, která vás jistě navíc potěší tím, že nám časopis od roku 2016 dodává vždy celý v barevném provedení. Čísla posledních ročníků jsou umístěna na internetových stránkách školy ve formátu *.pdf. S dotazy a příspěvky se obracejte na paní učitelku Petru Poulovou.

Expedice

Aktuální čísla časopisu Expedice. Od školního roku 2023/2024 byl počet čísel snížen na tři ročně – v listopadu, v únoru a v květnu.

Textík

Ve školním roce 2021/2022 vyšla čtyři čísla. Časopis se jmenuje Textík.

Exekutoři

Od školního roku 2021/2022 vychází pouze čtyři čísla ročně. Časopis se jmenuje Exekutoři.

EXvirus

Časopis ve školním roce 2020/2021 nesl název EXvirus.