AKTUÁLNÍ INFORMACE Z ŘEDITELNY

Na této stránce zveřejňujeme aktuální informace z ředitelny:

Ředitelka Základní školy v Pulické ulici vyhlašuje na 26. a 27. 9. 2022

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Bližší informace ZDE

Informace pro zákonné zástupce nových žáků 6. ročníku – aktualizace 21. 8. 2022

Ve čtvrtek 25. 8. 2022  budete mailem kontaktováni třídní učitelkou Vašeho dítěte.

POZOR ZMĚNA – Prohlídka školy a předání informací novým žákům ze 3. až 7. ročníku a jejich zákonným zástupcům se uskuteční ve středu 31. 8. 2022 od 8.00.

Školní rok 2022/2023 začíná 1. září 2022 v 7:50 v kmenových učebnách jednotlivých tříd.

Informace z jídelny

Obědy si lze přihlašovat v jídelně gymnázia každý den od 8 do 13 hodin – kromě úterý 30. 8. (platí pro období 25. 8. – 1. 9.).

1. 9. budou mít oběd pouze žáci, kteří si jej sami přihlásí.

Od 2. 9. budou mít oběd automaticky přihlášen všichni žáci, kteří platí inkasem z účtu. Je na rodičích, aby si překontrolovali přihlášky.

Od 1. září se navyšují ceny obědů takto:

7-10let            33,-kč                                plná cena       78,-Kč
11-14 let         35,-Kč                                                       80,-Kč
nad 15 let       37,-Kč                                                       82,-Kč
cizí strávník                                                                       90,-Kč

INFORMACE KE ŠKOLNÍMU ČASOPISU

(aktualizace 8. 9.)

Milí žáci, rodiče a další čtenáři našeho školního časopisu,

i letos bychom chtěli pokračovat ve vydávání časopisu, který sedmnáctým rokem připravují vždy žáci osmé třídy, přispívat mohou žáci celé školy.

Protože na škole přibývají třídy, přibývá i stránek v jednotlivých číslech. Ve školním roce 2022/2023 vyjde časopis celkem čtyřikrát: koncem listopadu, v únoru, dubnu a červnu, změna vyhrazena.

„Předplatné“ znamená příspěvek na tisk. V loňském školním roce jsme se dostali na 99 Kč, cena papíru se mění, proto pro tento školní rok budeme vybírat částku 110 Kč za 4 celobarevná čísla.

Časopis si můžete prohlédnout na nástěnce u sborovny v přízemí a také na internetových stránkách školy ZDE.

Pokud máte o časopis zájem, přihlaste se do 10. 11. 2022 u svých třídních učitelů/učitelek a nezapomeňte poslat také svůj příspěvek na tisk :-). Přihlásit se lze také zasláním částky 110 Kč na účet školy (78-9379890247/0100), do poznámky nezapomeňte uvést jméno žáka + třídu + časopis.

Využít můžete i třídních schůzek.

OZNÁMENÍ

o přijatých žácích k základnímu vzdělávání do 1. ročníku školního roku 2022-23

Seznam přijatých žáků k nahlédnutí ZDE

Zápis do 1. ročníku naší základní školy

pro cizince – uprchlíky

se uskuteční

ve čtvrtek 2. června 2022 od 14.00 do 17.00 hod.,

protože k zápisu do 1. třídy ZŠ v období od 1. do 30. dubna 2022 nemohli podat přihlášku cizinci s vízem za účelem strpění pobytu na území ČR podle § 33 odst. 1 písm. a) zákona o pobytu cizinců na území ČR („uprchlíci“) s místem pobytu ve spádové oblasti.

Kontakty:         Mgr. Michaela Petráčková, ředitelka školy    778 485 374            zsred@dobruska.cz

Mgr. Petra Poulová, zást. ředitelky            733 322 912    poulova.petra@centrum.cz

⇒  ZAPOJENÍ  do PROJEKTU “HRDÁ ŠKOLA”⇐

Jste hrdí na svou školu? Informace o projektu -zde-

Základní škola v Pulické ulici se zapojila do projektu „HRDÁ ŠKOLA“. Projekt je organizován společností  Schools United pod záštitou MŠMT. Hlavní myšlenkou projektu je formou netradičních aktivit sblížit žáky školy a podpořit tak týmového ducha a sounáležitost, která je nezbytná pro utváření pozitivního vztahu ke škole, a tím i pocitu hrdosti na svou školu.

Náměty na různé aktivity v rámci projektu  -ZDE-                                   S první aktivitou začali “prvňáci”.  – ZDE-

První aktivitou, do které jsme se dne 14. 1. 2022 zapojili, byl Teplákový den. Někteří žáci chodí do školy v teplácích každý den, ale tento den přišli i ti, kteří si chtěli užít školní den ve volnějším a  pohodlnějším oblečení. Pracovní den v teplácích byl výzvou i pro některé učitele, kteří si tuto možnost nenechali ujít.

INFORMACE VÝCHOVNÉ PORADKYNĚ

Informace k přijímacím zkouškám na střední školy pro žáky 5. a 9. ročníku naleznete  ZDE.

Já jsem textový blok. Klikni na tlačítko úprav ke změně textu. Výplňový text: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.