Peče celá škola – 2. kolo

V pondělí 19. února se hned po ránu ve školní kuchyňce začaly hromadit pekařské výrobky druhého kola. Soutěžících postoupilo 15 z druhého stupně a 25 ze stupně prvního. Ti, kteří nepostoupili, obdrželi pamětní list (poděkování za účast) a drobný dáreček.

Ve druhém kole bylo úkolem připravit 12 stejných muffinů. Porota ve složení Jan Špaček, Blanka Maixnerová, Markéta Schmoranzová, Martina Hepnarová a Petra Poulová to neměla jednoduché, protože výtvory vypadaly nádherně a chutnaly skvěle.

Nakonec do třetího kola postoupilo 15 žáků z prvního stupně a 10 z druhého. Od půl deváté do deseti hodin pak do kuchyňky postupně chodily jednotlivé třídy a žáci si mohli za přípěvek 20 Kč muffin odnést ke svačině. Zatímco minulý týden se bábovky prodávaly ještě v úterý a ve středu, tentokrát bylo vše rozebráno už v pondělí. V úterý obdrželi nepostupující opět „poděkování” a dárky za účast v prvním i druhém kole.

Ve čtvrtek pak byly v učebnách třídnictví stejně jako v předchozím týdnu zveřejněny naskenované recepty a fotografie. Pokud si je chcete prohlédnout, najdete je také na nástěnce v přízemí (bábovky) a v prvním patře u vstupu do haly (muffiny).

Celou akci si můžete připomenout také v reportáži, která byla v pondělí ve škole natáčena.

-PP-