Ve středu 14.12. 2022 jsme šli na výstavu Betlémů v Dobrušce.
Počasí nám připravilo skvělou předvánoční atmosféru, napadal čerstvý sníh a pořádně mrzlo.
Přehlídka betlémů z Orlických hor a okolí se nám moc líbila. Děti obdivovaly překrásný Betlém paní Haldové, který má přes 2 tisíce vyřezávaných figurek ze dřeva. Každá postavička je originál a překvapilo nás, že všechny vyjadřují nějaký pohyb. Betlém obsahuje i mnoho zvířat a malinkatých ptáčků, které snad ani nejde spočítat. Opravdu obdivuhodné dílo.
Ve vedlejší místnosti mohly děti vymalovávat nebo skládat Betlém, byla zde i výstava starých vánočních pohlednic a přání.
Děkujeme za dáreček, který jsme dostali: vystřihovací Betlém a pracovní listy, které využijeme při práci s dětmi ve škole.
JP
Dne 14.12. žáci 5. A navštívili výstavu Betlémů z Orlických hor. Prostředí výstavy nás naladilo do vánoční atmosféry. Měli jsme možnost prohlédnout si betlémy vyrobené z různých materiálů nebo rozdílných velikostí. Nejvíce nás zaujal největší betlém této výstavy, u kterého vznikla naše třídní fotografie.  PŠkr
Foto ZDE