Přípravy na stavbu sportovní haly jsou v plném proudu

Již v březnu zahájily Technické služby města Dobrušky přípravné práce na pozemku základní školy v Pulické ulici. Ovocné stromy v sadu musely ustoupit nové sportovní hale, která svými rozměry zabere více než polovinu pozemku, jenž byl dosud zázemím pro sport a relaxaci žáků školy. Po dva roky výstavby se budou muset uskromnit a využívat se svolením gymnázia sousední prostory nového venkovního hřiště.

Změny nastaly i v prostoru školní terasy. Zmizela okrasná zídka a dva vyvýšené betonové záhony, vznikla provizorní příjezdová cesta a připravují se zde základy pro dva kontejnery, do kterých bude přestěhován materiál školní družiny a zahradní techniky ze stávající dřevěné boudy. Ta bude rozebrána a odstraněna stejně jako již nefunkční skleník. Technické služby se za pomoci potřebné techniky stavbařů pokusí přesadit dva vzrostlé jehličnany. Rostou zde již 25 let a jejich novým domovem by se měl stát parčík před budovou gymnázia.

Vlastní stavba bude oficiálně zahájena v pondělí 12. dubna 2021 „položením základního kamene“ za přítomnosti vedení města Dobrušky a pozvaných hostů, mezi kterými bude i ministryně pro místní rozvoj Ing. Klára Dostálová.

Fotografie z probíhajících příprav na stavbu najdete zde