Dne 3.9. žáci 3.A a 4.A navštívili v rámci projektu Babiččino údolí v Ratibořicích. Na začátku výpravy prošli zámeckým parkem a prohlédli si zámek zvenku. Dále kolem zámeckého skleníku a ratejny se dostali k řece Úpě a ke mlýnu, kde se od průvodce dozvěděli spoustu zajímavostí o historii mlýna a mandlovny. Bylo jim vysvětleno a ukázáno, jak se dřív mlelo obilí, jak se mandlovalo prádlo a jak žili obyvatelé těchto řemesel.

Prohlédli si sousoší babičky s dětmi a se psy a došli na Staré bělidlo, kde se mohli podívat do chaloupky.
U splavu si poslechli z vyprávění pan učitele, jak to bylo s Viktorkou a nakonec si mohli koupit na zpáteční cestě u mlýna občerstvení a suvenýry. Exkurze se vydařila díky moc pěknému počasí, ukázněnosti dětí a projekt pokračoval dalšími navazujícími aktivitami ve škole. Například v rámci výtvarné výchovy a čtení. Čtvrťáci mají teď společnou četbu knihy Babička, k níž si vytvářejí sadu pracovních listů s doplňovačkami a obrázky.   -jp-    Foto zde.