Ve čtvrtek 27.11.2019 měla naše 6.A třída projekt pod názvem „Po Dobrušce s mapou v ruce“. Hned ráno jsme se vypravili do Vojenského geografického a hydrometeorologického  úřadu v naší Dobrušce. Zde nás pan Ing. Ovčarik seznámil s výrobou map. Ukázal nám, jaké druhy map existují a kde všude se s nimi setkáme. Vysvětlil nám, k čemu se mapy používají při povodních a také jsme se dozvěděli, že dobrušští vojáci umí změřit sílu zemětřesení kdekoliv na světě. Toto měření se provádí v obci Polom v Orlických horách. Po přednášce nám pan Pacina s panem Vosykou venku ukázali přístroje k měření terénu. Přístroje jsme si mohli i vyzkoušet. Ve škole jsme si do map Dobrušky zakreslili všechna zajímavá a historická místa našeho města. Projekt se nám hodně líbil a těšíme se na příští.
Článek do školního časopisu napsala Majda Ovčariková (6.A). Foto nafotila paní asistentka Pavlína Novotná Horká a můžete se na ně podívat zde.
Realizováno v rámci projektu: Šablony ve škole – zábava pro děti. Financováno z Evropských strukturálních a investičních fondů OPVVV.