Jako každý rok jsme na naší škole oslavili na druhém stupni listopad jako měsíc poezie školním kolem recitační soutěže, kterého se účastnilo 23 žáků rozdělených do dvou soutěžních kategorií. Do ucha posluchače se linuly verše Jiřího Wolkera nebo Jaroslava Seiferta, nechyběly písňové texty Jarka Nohavici, Jiřího Suchého či Zdeňka Svěráka, doplněné vážnými texty Jiřího Skácela a Fráni Šrámka, odlehčené hravou poezií Jiřího Žáčka, Františka Douchy a naší Hanky Novotné. Cenu si odnesly četné přednesy, udílela se jedna výjimečná cena poroty a dvě ceny divácké, o kterých nerozhodoval nikdo jiný, než žáci sami.

Oceňujeme odvahu žáků předstoupit před své kamarády a seznámit je s texty, které jinde zřejmě neuslyší.  -vm-

Foto z akce nejdete zde