Ve čtvrtek 21. listopadu si žáci 9. ročníku připomněli 30. výročí sametové revoluce skrze čtyřhodinový projekt ve škole, na kterém se podílel také místní pamětník a historik PhDr. Zdeněk Zahradník. Žáci se na projekt dobře připravili, doma vyzpovídali rodiče a prarodiče, kteří rok 1989 zažili buď jako dospělí, nebo jako děti. Jejich vzpomínky posloužily jako jeden z výchozích výzkumných materiálů.

Obraz sametové revoluce, jejího významu, příčin a dopadů na jednotlivé lidské životy, žáci oprašovali skrze autentické písemné dokumenty, výpovědi pamětníků (také účastnícího se p. Zahradníka) a v neposlední řadě skrze videozáznamy. Shlédli rovněž části dokumentárního filmu Jana Špáty – Největší přání II., ve kterém mladí lidé v předrevolučním období mluví o svých životních snech. Výstupem projektového dne byl plakát, do kterého zapracovali načerpané informace a na který v závěru formulovali svá vlastní životní přání. -vm-

Realizováno v rámci projektu: Šablony ve škole – zábava pro děti. Financováno z Evropských strukturálních a investičních fondů OPVVV.