V úterý 15. 10.  nás  navštívil pan Hromádka ze záchranné stanice v Jaroměři. Poutavě dětem vyprávěl o zvířatech, která ve stanici mají. Poučil je, jak předcházet tomu, aby volně žijící živočichové potřebovali záchrannou stanici. Přivezl dětem některá zvířata ukázat, seznámil je s jejich osudy.

Děti dovedl i k poznání, jak se ohleduplně chovat, jak například odhozené odpadky ubližují, která zvířata díky nám lidem vymírají ap. Děti se pak zamýšlely nad svým chováním, uvědomovaly si, co mohou změnit, zlepšit. Prohlédli jsme si společně i  stránky https://www.zvirevnouzi.cz/zachranne-stanice/jaromer/.

Děkujeme za tolik potřebnou osvětu, do této stanice se plánujeme zajet podívat koncem školního roku.Tato akce byla dětem hrazena z peněz EU na školní projekty .     Fotografie z projektového dne najdete zde.