1. května 2019 byl před školou ve 4:45 nezvyklý ruch, žáci 7. – 9. ročníku nastupovali do přistaveného autobusu CK Jany Hudkové s jasným cílem – rakouskou metropolí, Vídní. Státní hranici překročili v Mikulově a ještě na českém, či spíše moravském, území se mohli kochat krajinou okolí Pálavy a Novomlýnských nádrží. Cesta ubíhala a před 11 hodinou již sjížděli z dálnice do centra Vídně, kde navštívili proslulý Hundertwasser Haus, letní rezidenci habsburské dynastie – Schönbrunn, palácový komplex Hofburg a katedrálu svatého Štěpána.

Poslední hodiny strávili společně na atrakcích vídeňského Prátru. Někteří vyzkoušeli nabízené horské dráhy, jiní střelnice a další využili příležitost k vyhlídkové jízdě na slavném ruském kole, Die Wiener Riesenrad. Věříme, že se všichni vrátili spokojení, i když lehce mokří kvůli dešti v závěru zájezdu.               -vm-                              Další fotky najdete zde