Minulý týden byl pro sedmáky týdnem divadelním. V rámci volitelného předmětu literárně dramatická výchova nacvičili divadelní hru Antický hrdina, kterou jim „na tělo“ napsal jejich učitel a režisér Václav Mach. Scénář vznikl na základě požadavku ředitele: „Hele, rejžo, dostali jsme od Eimannů darem trojského koně, tak jej použijte v nějaké hře.“ A tak pan učitel vymyslel originální hru o čtyřech obrazech, ve které se kvůli krásné Heleně deset let dobývají hradby Troji. Některé texty byly repované a zdůrazňovaly dramatické situace děje hry. Samozřejmě si zahrál i veliký kůň z kartonu, kolem kterého se celý děj točil.

Samotnou hru realizovali nakonec všichni žáci ze sedmého ročníku společně s druhou půlkou třídy, která v předmětu užité výtvarné činnosti připravila a namalovala kulisy a žáci také spolupracovali při představeních. Nakonec se předvedli celkem čtyřikrát, z toho jednou rodičům.

Celé představení působilo velmi divadelně díky promyšlenému scénáři a režijnímu vedení. V neposlední řadě je třeba vyzdvihnout i výkony začínajících herců. Všichni společně vytvořili něco, co mělo smysl a udělalo radost hercům i divákům.