Kemp „Stela del Sud“ (Hvězda Jihu) v krásné přírodní destinaci Gargano se stal na osm dní domovem pro celkem 104 výletníky: žáky školy, jejich rodiče a prarodiče a přátele školy. Dva autobusy vyjely od školy v pátek 9. 6. 2017 ve 12 hodin na cestu dlouhou 1600 km. Ubytovali jsme se v dřevěných bungalovech s vybavenou kuchyňkou, dvěma ložnicemi a sociálním zařízením. Kemp je vybaven bazénem, barem, marketem, pizzerií a má vstup přímo na pláž s pozvolným a bezpečným vstupem do moře s písčitým dnem. Zahraniční zájezd, přestože je koncipován jako pobytový, má bohatou programovou náplň, kterou zajišťují tři pedagogové. Mezi letošní největší poznávací výlety patřila návštěva historického města Pompeje nedaleko od Neapole a výstup na sopku Vesuv, která v roce 79 našeho letopočtu při obrovském výbuchu toto město zcela zasypala. Další romantický výlet absolvovali zájemci výletní lodí kolem poloostrova a prožili krásné chvíle umocněné hudbou při vplouvání do jeskyní ve skalách. Dětem se však nejvíce líbil adrenalinový výlet na střeše terénního vozidla do přírodního parku Foresta Umbra s usměvavým a vtipným průvodcem „ Gargano Johnym“. Navštívili jsme i typickou tržnici s bohatými ochutnávkami dobrot místního regionu ve městě Vieste. Za dva roky se tam opět vrátíme.