Školní kolo recitační soutěže 2. stupeň

Žáci sedmých a osmých tříd si v listopadu zkusili třídní kola recitační soutěže. Nejlepší pak postoupili do školního kola, které proběhlo v pátek 8. prosince v učebně hudební výchovy. Porotou byli vyučující češtiny Jarmila Kučerová, Viktor Mervart a Petra Poulová.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Sedmáky doplnili tři šesťáci. A kdo zaujal porotu nejvíce? Na prvním místě skončila Kateřina Kolářová (6. A) s básní Jiřího Žáčka Jak taškář napálil taškáře. Dále byla udělena dvě druhá místa Adéle Řezníčkové ze 7. A a Kláře Novotné ze 6. A – shodou okolností oběma za přednes básně Podle televize (Miloš Kratochvíl). Cenu poroty si odnesl Tobiáš Hašek ze 7. A (M. Kratochvíl Růže z lásky).

V kategorii 8. tříd se nejvíce líbila recitace Wolkerovy básně Okno v podání Jiřího Vogla (8. A), druhým místem ocenila porota výkon Zuzany Marešové z 8. B (Petr Bezruč – Úspěch), třetí skončil Dominik Čejpa, který zajímavě přednesl báseň Vyšší ceny Miloše Kratochvíla. Cenu poroty obdrželi Ella Štefanidesová z 8. B  za výběr textu (Shakespeare Sonet č. 23) a David Macko z 8. B za přesvědčivý přednes básně Měsíce Jiřího Lochovce.

Zatímco se porota radila, probíhalo hlasování přítomných soutěžících, kteří udělovali CENU DIVÁKŮ. V kategorii 6+7 se diváci shodli s porotou a ocenili výkon Kateřiny Kolářové. V kategorii 8. tříd se přítomným nejvíce líbila recitace Zuzana Marešové.

Ocenění si zaslouží také ostatní zúčastnění, protože všichni podali pěkné výkony.

-PP-