Žáci a vyučující češtiny v šestém a sedmém ročníku se vrátili k tradici, která byla přerušena epidemií covidu a distanční výukou, a oživili pořádání recitační soutěže. Nejprve proběhla třídní kola a z nich nejlepší a také nejodvážnější účastníci postoupili do školního finále. V něm se nakonec představilo šestnáct děvčat a chlapců.

Tříčlenná porota složená z vyučujících neměla jednoduchou úlohu, protože výkony všech byly velmi sympatické, a tak dokonce ve starší kategorii přiřkla vítězství dvěma recitátorům. A sami účastníci byli zároveň diváky, a proto byly podle jejich hlasování uděleny také dvě „ceny diváka“. Oceněni za svůj výkon byli nakonec nejen celkoví vítězové, ale všichni – alespoň drobnou cenou. V příštím školním roce se snad podaří tuto tradici oživit i v osmém a devátém ročníku, jak tomu bylo před vynucenou přestávkou.

Nejúspěšnějšími soutěžícími byli ze šestého ročníku Adéla Řezníčková, Tobiáš Hašek a Lucie Mědílková, ze sedmého ročníku pak Zuzana Marešová, Jiří Vogl a Klára Novotná.    -jf- Foto ZDE