Dne 8.6.2022 žáci 4.A navštívili dopravní hřiště v Rychnově nad Kněžnou. Tak jako každý rok (kromě covidu) si mohli vyzkoušet jízdu na dopravním hřišti se značkami a kruhovým objezdem, dvě jízdy zručnosti a napsali si testík zaměřený na znalosti z dopravních předpisů. Při splnění určitého počtu bodů mohli získat průkaz cyklisty. Foto ZDE

Žáci 4. ročníku mají za sebou 1 roční kurz dopravní výchovy (1 vyučovací hodina týdně), kdy se učí nejprve předpisy pro chodce a v druhém pololetí předpisy pro cyklisty. Samozřejmě se seznámí s řešením situací na křižovatkách tak jako jakýkoliv jiní účastníci silničního provozu.

V tom nám pomáhají pěkné moderní učebnice, interaktivní program v Didaktě a nebo internetové stránky Besipu.

Škoda, že v Dobrušce není dopravní hřiště pro děti, jistě bychom ho ve velké míře využívali. Jedna návštěva dopravního hřiště za rok v jiném městě je málo pro získání potřebných zkušeností. A k tomu v poslední době díky zdražování a komplikovanému řešení dopravy a placení této akce, to nemáme jednoduché.

Kurz dopravní výchovy žáky vždy velmi zajímá a baví, vědí, že se učí něco, co budou všichni potřebovat, každý bude přece v dospělosti chtít řídit auto.

Proto v tomto předmětu nikdy neřešíme případnou nekázeň, neúčast nebo nechtění se učit. Naopak, děti si to užívají a samy již mají spoustu zkušeností z cyklovýletů s rodinou nebo při jízdě autem s rodiči.

Kdy budeme mít také v Dobrušce dopravní hřiště?   JP