Žáci ze 4. ročníku ZŠ Pulická přijali pozvání na vypouštění pstruhů potočních do Zlatého potoka v  Mělčanech. Firma AquaServis Dobruška ve spolupráci se zástupci rybářského svazu v Opočně připravili v pátek 22. dubna pro děti ze základní školy atraktivní program v rámci oslav Dne Země. Cílem projektu bylo vypouštění mladých pstruhů do Zlatého potoka. Pro děti bylo velkým zážitkem pohybovat se v blízkosti vody, sledování pohybu malých pstruhů v tekoucí vodě a některé děti měly možnost si na živou rybu poprvé sáhnout vlastníma rukama.

Nechybělo ani připravené občerstvení v podobě opékání buřtů a soutěž s drobnou odměnou.

Děti se díky těmto akcím učí poznávat přírodu a chovat se k přírodě zodpovědně. Mockrát děkujeme firmě AquaServis a rybářům z Opočna za zájem o vzdělávání dětí a příjemně prožité dopoledne.     Foto zde                      Mgr. Pavla Škraňková