Ve školním roce žáci i učitelé procházejí různými činnostmi, které se vztahují k významným událostem. Nejkrásnějším, ale zároveň nejnáročnějším obdobím je prosinec. Po „čertovském dnu“, se celá škola připravuje na Vánoce. Zejména osmáci mají nejdůležitější úkol. V hodinách estetické výchovy nacvičují krátké dramatické výstupy v rámci celoškolního projektu „ Putování do Betlému“. Ve třech zastaveních v prostorách školy se žáci setkají se třemi králi, navštíví pasáčky, kterým se zjevil anděl, a nakonec všechny přivede hvězda k jesličkám do Betlému.  Při každém ze tří zastavení si děti společně zazpívaly známé koledy.

Ve druhé části dopoledne se děti sešly společně ve třídách a rozdaly si dárky. Poté se všechny setkaly u jesliček a společně si vyslechly malý koncert šikovných spolužáků. Vánoční koledy a písně zahrály děti na zobcové flétny, zazpíval i pěvecký sbor z 1. stupně. Na závěr všem krásné Vánoce popřál ředitel školy a všichni si společně zazpívali píseň „Půlnoční“ od V. Neckáře a šli si užívat prázdniny.